| Eng | Rus | Fin | Lat |

Maamessile registreerumine
16.10 Registreerumine Maamessile 2015.

Registreeru (docx) Registreeru (pdf) lisatarvikute leht

APPLICATION (docx) APPLICATION (pdf) Order forms

Head Maamessi eksponendid ja külastajad!
28.04 Maamess on selleks korraks läbi, suured tänud teile osalemise ja külastamise eest!

22. korda toimunud Maamessi külastas kolme päevaga
37 800 inimest, mida on eelmise aastaga võrreldes 17,8% enam.

Kuigi mess toimus kevadiste põllutööde tippajal, loodan, et huvilised leidsid vaba hetke, et üritust külastada.

Ühtlasi teatan, et järgmine
Maamess toimub 16.-18. aprillil 2015.

Heade soovidega
Margus Kikkul
Maamess 2014 projektijuht

Maamess avati rahvatantsijate jalakeerutuse ja heade soovidega
24.04
 

Mõõdukate soojakraadide ning päikesepaistega kuulutati keskpäeval avatuks Tartu Näituste Show- Arenal XXII Maamess.

Häid soove ütles messikülastajatele, eksponentidele ja korraldajatele Riigikogu majanduskomisjoni esimees Kaja Kallas. Põllumajandusminister Ivar Padar, kes ise Võrumaal talu peab, hindas Maamessi korraldust kõrgelt ja kinnitas, et siin avaldub tänase Eesti maaelu peegel.

Värske linnapea Urmas Klaas kinnitas, et Tartu linnas on täna saadaval 42 hektarit maatulundusmaad ja see võiks tulevikus leida hea peremehe. Kui Maamessi korraldajatel peaks tulevikus territooriumist puudu tulema, siis tasub linnapea sõnu meeles pidada. Linnapeale on Maamess muljetavaldav. „Siit leiab igaüks midagi, olgu ta metsa- või põllumees,“ võttis linnapea hetkemuljed kokku.

Varast tõusmist ja pikka teekonda meretagant Tartusse ei pidanud paljuks Aasta Põllumees 2013 Tõnu Post, kes tõi tervitused Saaremaalt. Edukas Saaremaa talunik kinnitas hiljem, et kindlasti vaatab ta messil lahtise pilguga ringi ja kui midagi silma hakkab, siis teeb kaupa.

Euroopa Liidu kõrge ametnik Willi Schulz-Greve avaldas oma tervituses tunnustust meie põllumeestele ja julgustas neid seadma veelgi kõrgemaid sihte.

Tartu Näituste tegevjuht Alo Pettai märkis, et Maamess ei ole enam pelgalt Eesti siseüritus, vaid muutunud rahvusvaheliseks kevadiseks suurürituseks.

Meie esivanemad armastasid vanasti pärast päevatööd tantsust-laulust rõõmu tunda. Krapsaka esinemisega paelusid avamisel kohalolijate pilkusid TÜ Rahvakunstiansambli tantsijad. Kui kajasid viimased „Tuljaku“ helid üle platsi, oligi Maamess ametlikult avatud.

Tänavusel Maamessil osaleb 400 eksponenti 9st riigist.

Maafest
14.04 Reede, 25. aprill kell 19.00
Maafesti paviljon Maamessi väliterritooriumil
.

Peaesineja Kõrsikud.
Ühislaulud Popside saatel.
Üllatusesinejad.
Peole annab hoogu Sven Sumberg.
Sissepääs 15 € (sisaldab tervitusjooki ja suupistet).
Pileteid peole saab osta Piletilevist, Piletimaailmast ja kohapealt.

Tule ja broneeri laud aegsasti!
annika@tartunaitused.eeHead messikülastajad!
14.04
400 firmat üheksast riigist, 50 000 m2 ekspositsioonipinda – need on näitajad, mis iseloomustavad AS Tartu Näitused poolt korraldatavat Maamessi. Mess on suunatud eeskätt professionaalidele, seda enam on rõõmustav, et Maames-si iseloomustavad arvud kasvavad pidevalt.

Maamess kui maaelu peegel pakub head võimalust oma ettevõtte näitamiseks ja tutvustamiseks nii talunikele kui põllumajandusega seotud organisatsioonidele. Kontakte, uut teavet ning kogemusi saavad vahetada metsa- ja põllumehed, samuti toiduainetöösturid ja aiandushuvili-sed.

Maamess tekitab igal aastal üha suuremat kõlapinda. Tänavu on Tartu Maamessi nädalal täielikult põllumajan-duse ja maaeluga seotud teemade päralt. Mess avab uksed neljapäeval, 24. aprillil, kuid juba kaks päeva varem, 22. aprillil, on kõik oodatud Tartu kesklinna Küüni tänavale moodsat põllutehnikat uudistama. Pärast seda, kui Tartu linnapea on oma kõnes võimu nädalalõpuni põllumeeste kätte andnud, suunduvad traktorid rong-käigus messikeskuse suunas.

Juba teist aastat korraldab Eesti Maaülikool koostöös Peterburi Riikliku Ülikooli, Eesti Põllumajandusminis-teeriumi ja FAOga rahvusvahelist arutlusfoorumit «Balti Agrofoorum», mis toimub 22.–24. aprillil. Agrofoorumi üle saja väliskülalise kokku neljateistkümnest riigist eesotsas ministrite ja rahvusvaheliste organisatsioonide esindajatega osalevad Maamessi avamisel.

Maaolustik pakub võrratut elukeskkonda. Kel soov maale elama asuda, sel tasub 26. aprillil läbi astuda Tartu Turu tänava spordihoonest, kus toimub mess Maale Elama. Esindatud on kõik Eesti maakonnad ja üle 50 kogukonna.

Maamessil on igal aastal midagi uut. Eelmisel aastal Tartu raekoja platsil olnud Maafesti telk püstitatakse tänavu Maamessi territooriumile, kus toimuvad messi ajal mitmed üritused ja esitlused. Messi teise päeva õhtul on kõik oodatud lustlikule Maamessi peole, kus peaesinejaks Kõrsikud.

Talutoodangut saavad kõik soovijad tänavu otse tootjatelt osta suurest turutelgist. Traditsiooniliselt on valik lai – suitsuvorstist pagari- ja piimatoodeteni välja.

Esmakordselt Maamessi ajaloos toimub forvarderijuhtide võistlus «Forvarderite kevadreiv 2014», milles Eesti osavaimad metsamasinajuhid võtavad messi esimesel päeval mõõtu palkide teisaldamises ja palkidest torni ladumises. Võistlus pakub kindlasti põnevust ja kaasaela-misrõõmu. Juba on traditsiooniks saanud, et igal aastal toimub raievõistlus «Kevadkarikas», millele on ka tänavu kõik külastajad oodatud kaasa elama, kuid loodame, et forvarderijuhtide mõõduvõtt kujuneb samuti traditsiooniks.

Maamessil saab tutvuda uudistoodetega, neist põnevaimad ja uuenduslikumad on tänavu märgistatud ürituse sümboolikast tuttava kukega. Kukemärgi saanud eksponaate on Maamessil kümmekond. Nendega saab esmatutvust teha veebis ürituse kodulehel, aga soovita-tav on need kõik kohapeal samuti üle vaadata. Kindlasti on põnev need «messinaelad» sadade masinate seast üles leida.

Lisaks erinevatele võistlustele saab jälgida Eesti Hobusekasvatajate Seltsi hobuste show’d ning vaadata esinejate etteasteid. Samuti on kõikidele huvilistele avatud suur loomatelk.

Usun siiralt, et 22. korda toimuv Maamess tuleb sisukas ja töine. Ootan kõiki huvilisi Maamessist osa võtma!

Tere tulemast Tartusse!

Margus Kikkul
Maamessi projektijuht

Maamessi uudised saavad tänavu kohapeal
märgitud „kukega“
19.02

Maamessilt ootavad külastajad uudistooteid ning masinad, mida varem nähtud pole. Ürituse projektijuht Margus Kikkul rääkis, et tänavu on plaanis neile suuremat tähelepanu pöörata. „Kuna selle aasta Maamessi graafilises kujunduses on kukk, siis otsustasime põnevamad eksponaadid nii messialal kui skeemil markeerida Maamessi kukega.“ Tema sõnul on nominentide väljasõelumisega juba alustatud ning kõik ettevõtted, kes peavad oma toodet „messinaela“ vääriliseks, on oodatud endast julgelt märku andma. „Sõel on tihe, aga valik saab olema põnev,“ lisas Kikkul.

Korraldaja sõnutsi on esimesed tugevad kandidaadid endast juba märku andnud.

Jälgi: Maamessi messinaelad!

Head eksponendid ja messikülastajad!
04.11
MAAMESS 2014
Tartu messikeskuses, 24.-26. aprill

32 442 külastajat, 375 firmat 10st riigist,
50 000 m2 ekspositsioonipinda – need on näitajad, mis iseloomustavad AS Tartu Näitused poolt korraldatud eelmise aasta Maamessi. Mess on suunatud eeskätt professionaalidele, seda enam on rõõmustav, et Maamessi iseloomustavad arvud on pidevalt kasvanud.

Maamess, kui maaelu peegel, pakub head võimalust oma ettevõtte näitamiseks ja tutvustamiseks nii talunikele kui põllumajandusega seotud organisatsioonidele. Kontakte, uut teavet ning kogemusi saavad vahetada metsa- ja põllumehed, samuti toiduainetöösturid ja aiandushuvilised.


XXII Rahvusvaheline põllumajandusnäitus
XX Rahvusvaheline puidutöötlemis- & metsandusnäitus
XX Toidumess
XVI Aiandusnäitus

Maamessi kvaliteeti rõhutab kuulumine Euroopa suurimate põllumajandusnäituste korraldajate liitu EURASCO. Maamess teeb koostööd naaberriikides toimuvate põllumajandus- ja maaelumessidega. Nii osalesid eelmisel Maamessil eksponentidena Finnmetko korraldajad Soomest ja Elmia Wood’i delegatsioon Rootsist ning messi külastasid Soome Koneagria, Läti Ramova ja Venemaa põllumajandusmessi Agrorus korraldajate esindused.

Heameel on tõdeda, et Maamessil osaleb igal aastal üha rohkem teiste riikide ettevõtteid ning väisab delegatsioone piiri tagant. Maamess ei ole pelgalt Eesti sündmus, vaid on oluline paljude välisfirmade jaoks. Seda kinnitas 42 välisriigi ettevõtte osalemine eelmise aasta Maamessil ning delegatsioonide hulk ja koosseis. Ürituse avamisel osalesid Balti Agrofoorumi väliskülalised eesotsas mitme riigi ja rahvusvahelise organisatsiooni esindajatega, messiga tutvusid ja uurisid ärivõimalusi Leningradi oblasti ettevõtjad ning Venemaa, Ukraina ja Valgevene kõrged metsandustegelased.

Usun siiralt, et 22. korda toimuv Maamess tuleb sisukas ja töine. Ootan nii eelmisel aastal osalenud kui uusi ettevõtteid Maamessist osa võtma!

Tere tulemast Tartusse,
Maamessil näeme!

Margus Kikkul
Maamessi projektijuht

Maamess 2013